BİZ KİMİZ?

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü mezunu astronomlar tarafından oluşan bir ekibiz.

Uzman astronomlardan oluşan ekibimizle, taşınabilir planetaryum sistemimizin içerisinde, stellarium ve benzeri gökyüzü gözlem programlarını kullanarak  öğrencilerin yaş ve eğitim seviyelerine göre öğretici sunumlar yapmaktayız.

Uzay Küresi, öğrencilere özel olarak hazırlanmış ve halihazırda birçok ülkede de eğitim amaçlı kullanılmakta olan planetaryum filmleri sayesinde katılan öğrencilere eğitici ve eğlenceli bir deneyim sunmaktadır.1. “Perfect Little Planet” adlı filmimiz Güneş Sistemimizi, 7’den 77’ye herkese hitap edecek, anlaşılır bir şekilde anlatmaktadır.
2. “Orgins of Life” adlı filmimiz ise, ilk yıldızın oluşumundan günümüze kadar, evrenin ve dünyanın oluşum sürecini gözlerimizin önüne sermektedir.

Eğitici yönünün yanısıra, zengin görselleriyle de katılımcılara hatırlanacak bir deneyim yaşatan sistemimiz, bu yönüyle televizyon dünyasında da yer almayı başarmıştır.

Kanal D’de yayınlanan Güneşin Kızları dizisinin 24. ve 34. bölümündeyayınlanan uzay sahneleri uzay küremizde çekilmiştir.